Op zoek naar informatie over De Rode Antraciet? Op deze FAQ pagina proberen wij een antwoord te geven op je vragen.

Nationaal secretariaat
De Rode Antraciet vzw
Geldenaaksebaan 277
B-3001 HEVERLEE
tel: 016 20 85 10
info@derodeantraciet.be
Onze kantoren zijn op werkdagen geopend van 9u00 – 12u30 en van 13u30 – 17u00. Een telefonische permanentie proberen wij aan te bieden maar kunnen wij niet garanderen. Neem steeds contact op met het landelijk secretariaat om uw vraag, wens of plan kenbaar te maken. Vermits we verspreid over de gevangenissen in Vlaanderen en Brussel aan de slag zijn, zullen we uw oproep noteren en de juiste medewerker zal u contacteren om met u in overleg te gaan.
Om vlot met het openbaar vervoer naar de Geldenaaksebaan te komen, is de beste optie:
Aan het station te Leuven, BUS 630 , Perron 3  bestemming Haasrode/Brabanthal
Tijdsschema:
Voor de vroege vogels: de eerste bus vertrekt daar tijdens de weekdagen om 5u28
Tijdens de kantooruren rijdt deze bus 4 maal per uur: x.01; x.16; x.31 en x.46 ( elke 15min)
De bussen rijden tot 22:28
Afstappen aan halte Sint Albertuscollege ( 8e halte).
Je stapt af ter hoogte van verkeerslichten, steekt de straat over (er is een voetpad), loopt de dreef in en volgt daar padvindersgewijs de pijlen naar De Rode Antraciet.
Reistijd ongeveer 15 minuten.
Om terug te keren naar het station neem je BUS 630 met bestemming Wijgmaal (opstappen aan halte kant dreef)
Ook hier 4 bussen per uur tijdens de kantooruren: x.10; x.25; x.40 en x.55

Stages voor studenten

De Rode Antraciet begeleidt stages voor studenten uit alle laatste jaren van alle richtingen van het hoger (niet-)universitair onderwijs.

Laat ons je originele ideeën, voorstellen, projecten, … weten. Wees daarbij zo concreet mogelijk. Stageplaatsen zijn beperkt. Stages passen daarom bij voorkeur in onze werking en ons aanbod.

Om in aanmerking te komen als stagiair in de gevangenis moet je een bewijs van inenting tegen hepatitis A en B kunnen voorleggen.

Bezorg ons je aanvraag uitsluitend via dit formulier en ten laatste 2 maanden voor de start van je stage. Elke aanvraag wordt grondig bekeken. Indien jouw stage-aanvraag ons interessant lijkt, nodigen we je uit voor een gesprek. Je wordt binnen de veertien dagen na dat gesprek op de hoogte gebracht van het resultaat.

Stage-aanvraag

Naam (verplicht)

E-mailadres (verplicht)

Adres

Heb je een auto en rijbewijs?

Onderwijsinstelling en studierichting

Telefoonnummer

Stageperiode

Aantal uren stage

Hoe zou jij je stage willen invullen?

 

Directie:

Veer Dusauchoit, Inhoudelijk directeur, e-mail: veer.dusauchoit@derodeantraciet.be
Rina Robben, Zakelijk directeur, e-mail: rina.robben@derodeantraciet.be

Coördinatoren:

Kris Hermans, Coördinator Sport, e-mail: kris.hermans@derodeantraciet.be

Stafmedewerker:

Gino Campenaerts, Stafmedewerker, e-mail: gino.campenaerts@derodeantraciet.be

Secretariaat:

Jan Vanherp, e-mail: jan.vanherp@derodeantraciet.be

Communicatie:

Tine Nelissen, e-mail: tine.nelissen@derodeantraciet.be

Cultuurfunctionarissen:

Antwerpen: Rob Raymaekers, e-mail: rob.raymaekers@derodeantraciet.be
Beveren: Katrien Mestdagh, e-mail: katrien.mestdagh@derodeantraciet.be
Brugge: Marlies Geldof, e-mail: marlies.geldof@derodeantraciet.be
Dendermonde: Frederik Janssens, e-mail: frederik.janssens@derodeantraciet.be
Gent: Bjorn Callens, e-mail: bjorn.callens@derodeantraciet.be
Hasselt: Nele Vanderstraeten, e-mail: nele.vanderstraeten@derodeantraciet.be
Hoogstraten: Thomas Baeckens, e-mail: thomas.baeckens@derodeantraciet.be
Ieper: Marlies Geldof, e-mail: marlies.geldof@derodeantraciet.be
Leuven Centraal: Sabine De Bock, e-mail: sabine.debock@derodeantraciet.be
Leuven Hulp: Lies Kortleven, e-mail: lies.kortleven@derodeantraciet.be
Mechelen: Karin Nolmans, e-mail: karin.nolmans@derodeantraciet.be
Merksplas: Rob Raymaekers, e-mail: rob.raymaekers@derodeantraciet.be
Oudenaarde: Bjorn Callens, e-mail: bjorn.callens@derodeantraciet.be
Ruiselede: Bjorn Callens, e-mail: bjorn.callens@derodeantraciet.be
Sint-Gillis: Jelle Miechielsen, e-mail: jelle.miechielsen@derodeantraciet.be
Turnhout: Frederik Janssens, e-mail: frederik.janssens@derodeantraciet.be
Vorst/Berkendael:  Jelle Miechielsen, e-mail: jelle.miechielsen@derodeantraciet.be
Wortel: Thomas Baeckens, e-mail: thomas.baeckens@derodeantraciet.be

Sportfunctionarissen:

Antwerpen: Tom Huys, e-mail: tom.huys@derodeantraciet.be
Beveren: Gino Campenaerts, e-mail: gino.campenaerts@derodeantraciet.be
Brugge: Emma Dooms, e-mail: emma.dooms@derodeantraciet.be
Dendermonde: Lobke Colman, e-mail: lobke.colman@derodeantraciet.be
Gent: Lobke Colman, e-mail: lobke.colman@derodeantraciet.be
Hasselt: Nele Vanderstraeten, e-mail: nele.vanderstraeten@derodeantraciet.be
Hoogstraten: Kris Hermans, e-mail: kris.hermans@derodeantraciet.be
Ieper: Emma Dooms, e-mail: emma.dooms@derodeantraciet.be
Leuven Centraal: Joelle Kermarrec, e-mail: joelle.kermarrec@derodeantraciet.be
Leuven Hulp: Nele Vanderstraeten, e-mail: nele.vanderstraeten@derodeantraciet.be
Mechelen: Gino Campenaerts, e-mail: gino.campenaerts@derodeantraciet.be
Merksplas: Koen Korteweg, e-mail: koen.korteweg@derodeantraciet.be
Oudenaarde: Lobke Colman, e-mail: lobke.colman@derodeantraciet.be
Ruiselede: Emma Dooms, e-mail: emma.dooms@derodeantraciet.be
Sint-Gillis: Jelle Miechielsen, e-mail: jelle.miechielsen@derodeantraciet.be
Turnhout: Koen Korteweg, e-mail: koen.korteweg@derodeantraciet.be
Vorst/Berkendael: Jelle Miechielsen, e-mail: jelle.miechielsen@derodeantraciet.be
Wortel: Koen Korteweg, e-mail: koen.korteweg@derodeantraciet.be

Cursusbegeleiders ‘Slachtoffer in Beeld – in detentie’:

Sabine De Bock, e-mail: sabine.debock@derodeantraciet.be
Joëlle Kermarrec, e-mail: joelle.kermarrec@derodeantraciet.be
Fons Van den Broeck, e-mail: fons.vandenbroeck@derodeantraciet.be
Sarah Van Pelt, e-mail: sarah.vanpelt@derodeantraciet.be

 

Wij zorgen ervoor dat gedetineerden die in de vlaamse gevangenissen verblijven kunnen deelnemen aan sport en culturele activiteiten.

Wij hebben geen aanbod voor burgers buiten de gevangenis en geen aanbod voor ex-gedetineerden.

Waar we voor staan en wat we waarom doen kan je lezen in onze missie en onze visie én je kan ook ons voorstellingsfilmpje bekijken ( zie homepagina )