About Jan Vanherp

This author has not yet filled in any details.
So far has created 7 blog entries.

Vrijwilligers

Vrijwilliger bij de Rode Antraciet

Vrijwilliger zijn bij de Rode Antraciet is een ervaring op zich, je leert een aparte wereld kennen en je brengt op je beurt de buitenwereld binnen de muren van een gevangenis. Vrijwilligers krijgen een duidelijke plaats in ons organigram. Ze kunnen worden ingezet bij verschillende activiteiten van de Rode Antraciet, vb. […]

Wie zijn wij

Nationaal secretariaat

De Rode Antraciet vzw
Geldenaaksebaan 277
B-3001 HEVERLEE
tel: 016 20 85 10
info@derodeantraciet.be

Onze kantoren zijn op werkdagen geopend van 9u00 – 12u30 en van 13u30 – 17u00. Een telefonische permanentie proberen wij aan te bieden maar kunnen wij niet garanderen. Neem steeds contact op met het landelijk secretariaat om uw vraag, wens of plan kenbaar te maken. […]

Ouderschap na detentie

OUDERSCHAP NA DETENTIE

Ik ben vader, ik ben moeder. Ik kom over enige tijd vrij.
Ik heb heel wat verwachtingen … maar stel me ook vragen.

De cursus ‘OUDERSCHAP NA DETENTIE’ is een gespreksgroep voor vaders en moeders op het einde van hun detentie.

Gedurende 6 avonden komen vaders en/of moeders bijeen in de groep om zich voor […]

Omgaan met Lastige Situaties

“Het is weer hetzelfde. Telkens ik in een discussie terechtkom, loopt het verkeerd af.”

Eén cel delen met z’n drieën, je standpunt verdedigen tegenover de directie, eerlijk je mening zeggen zonder de ander te kwetsen of boos te maken, een moeilijk gesprek voeren via de telefoon, een ruzie uitpraten, … iedereen komt wel eens in lastige […]

Cultuurfunctionarissen

Cultuurfunctionarissen:
Antwerpen: Rob Raymaekers (rob.raymaekers@derodeantraciet.be)
Beveren: Katrien Mestdagh (katrien.mestdagh@derodeantraciet.be)
Brugge: Tine Van Laeken (tine.vanlaeken@derodeantraciet.be)
Dendermonde: Frederik Janssens (frederik.janssens@derodeantraciet.be)
Gent: Bjorn Callens (bjorn.callens@derodeantraciet.be)
Hasselt: Nele Vanderstraeten (nele.vanderstraeten@derodeantraciet.be)
Hoogstraten: Rob Raymaekers (rob.raymaekers@derodeantraciet.be)
Ieper: Tine Van Laeken (tine.vanlaeken@derodeantraciet.be)
Leuven Centraal: Elke Stallaert (elke.stallaert@derodeantraciet.be) a.i. Lies Kortleven (lies.kortleven@derodeantraciet.be)
Leuven Hulp: Elke Stallaert (elke.stallaert@derodeantraciet.be) a.i. Lies Kortleven (lies.kortleven@derodeantraciet.be)
Mechelen: Frederik Janssens (frederik.janssens@derodeantraciet.be)
Merksplas: Nele Vanderstraeten (nele.vanderstraeten@derodeantraciet.be)
Oudenaarde: Bjorn Callens (bjorn.callens@derodeantraciet.be)
Ruiselede: […]

Cultuur – Werking

Cultuurfunctionarissen van De Rode Antraciet in de gevangenissen
De Rode Antraciet is volop in beweging. Met een nieuwe missie en visie op zak, nemen we dit najaar (2015) en ook in 2016 de tijd om onze nieuwe toekomst concreet vorm te geven. Uiterlijk op 1 januari 2016 kan elke gevangenis beroep doen op een cultuurfunctionaris als […]

Waarom sport

Waarom sport aan gedetineerden?

De rechter ontneemt gedetineerden alleen hun vrijheid. Hun rechten vervallen niet op het vlak van hulpverlening, onderwijs, gezondheidszorg, cultuur, sport enz. Het blijven volwaardige burgers.

Als je deelneemt aan een sport- en beweegaanbod, begeef je je als sportbeoefenaar op meerdere sociale terreinen, vaak onbewust of zelfs ongewild. In tegenstelling tot wat media ons […]